Najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá do uší. Najlepšie recenzie má Apple
Dnes som sa pozrela na najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá do uší a ponúkam vám ich hodnotenie. Pri tvorbe zoznamu som vychádzala z rebríčkov popularity na známych weboch, ako napr. Heureka, Alza, Nay. Ide o môj subjektívny názor na dané produkty. Ak s nimi máte iné skúsenosti, prípadne sa chcete podeliť o svoj názor na najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá do uší, k dispozícii sú vám komentáre na konci článku.
Najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá do uší
Veľmi populárna značka vo svete elektroniky je pre mňa synonymom kvality. Toto nahryznuté jablko vám nemusí byť sympatické, jeho plusy mu však nemožno uprieť. Štuple do uší sú pohodlné, v uchu netlačia (na výber sú 4 veľkosti – XS, S, M a L), čo je podľa mňa dobrý základ. Samozrejme, oveľa dôležitejší je zvuk, ktorý je aj podľa recenzií na vysokej úrovni. Veľmi chválim aktívne potláčanie hluku, vďaka tomu je počúvanie hudby či vybavovanie hovorov bezproblémové. Slúchadlá sú pomerne odolné, IP54 síce nezaručí ich plnú vodoodolnosť, ale potu ani dažďa sa báť nemusíte. Ovládanie je veľmi jednoduché a považujem ho za plus tohto modelu. Upraviť hlasitosť, spustiť/pozastaviť prehrávanie, prijať/ukončiť hovor či prepínať medzi režimami počúvania sa dá prejdením prsta po dotykovej plôške. Vďaka infračervenému senzoru slúchadlá rozpoznajú, či ich máte zastrčené v uchu alebo nie a hrajú len vtedy, keď chcete reálne počúvať, to sa mi zdá cool. Samotná výdrž slúchadiel je na úrovni 6 hodín, čo nie je zlé, avšak s nabíjacím puzdrom MagSafe je to až 30 hodín, čo je obdivuhodne veľa. oslovila ma možnosť bezdrôtového nabíjania, samozrejme, puzdro sa dá nabíjať aj pomocou USB-C. Tých, ktorí vždy všetko strácajú, poteší možnosť prezvoniť puzdro, keď sa zapatroší. Slúchadlá disponujú adaptívnym ekvalizérom, a teda rozoznajú tvar ucha a nastavia parametre priamo na mieru. Tieto slúchadlá majú len jednu chybičku, sú trochu drahé. Samozrejme, za kvalitu sa platí, preto s tým treba rátať, ale viac ako 200 eur vaša peňaženka určite pocíti.
Ocenenie Produkt roka 4 roky po sebe (2019 – 2022) je znamením, že tento produkt sa oplatí vyskúšať. Slúchadlá hrajú len vtedy, keď počúvate (infračervený senzor), ponúkajú kvalitný zvuk aj aktívne potlačenie okolitého hluku. To sú veľmi dôležité parametre, ktoré svedčia o kvalite Apple slúchadiel. Výdrž je o niečo menšia ako v prípade Pro modelu, avšak stále na veľmi dobrej úrovni. Na jedno nabitie s nimi môžete 5 hodín počúvať hudbu alebo 3 hodiny telefonovať, nabíjacie puzdro ich výdrž predĺži o 19 hodín. Celkovo 24 hodín nie je zlý výsledok. Párovanie s ostatnými Apple produktami je bezproblémové, prebieha pomocou bluetooth 5.0. Filtrácia šumu z okolia pri telefonovaní, zvuk, výdrž či rýchle spárovanie s telefónom sú vlastnosti, ktoré spotrebitelia v recenziách chvália najviac. Ja musím ešte spomenúť jednotlivé funkcie – Ambient sound, Hi-Res audio, Hlasový asistent, Prepínanie skladieb, Prijímanie hovorov –, ktoré sú aj vzhľadom na cenu produktu príjemným prekvapením. Slúchadlá sú možno o niečo menej luxusné ako model Pro, ale to vzhľadom na o polovicu nižšiu cenu vôbec nevadí. Podľa mňa ide o skutočne dobrú voľbu.
Značka Samsung kvalitou za Apple nezaostáva. Títo dvaja giganti sa predbiehajú v tom, kto prinesie na trh niečo nové a lepšie. Slúchadlá s aktívnym potláčaním okolitého hluku Samsung Galaxy Buds3 Pro sú dôležitým hráčom na trhu. Cenovo i výkonom sa vyrovnajú modelu Apple AirPods Pro. Vyhotovením, kvalitou zvuku, výdržou i odolnosťou sú na vysokej úrovni. Musím pochváliť pohodlné ovládanie jednou rukou (posúvaním prsta alebo poklepaním) a adaptívne potlačenie hluku, vďaka čomu sa pri počúvaní hudby nemusíte obávať, že nezačujete, čo potrebujete. Najviac ma na tomto modeli zaujala funkcia prekladov v reálnom čase. Slúchadlá stačí technológiou bluetooth 5.4 prepojiť s telefónom Samsung Galaxy a v krajine, kde nerozumiete cudziemu jazyku, sa vďaka tomu dokážete dorozumieť. Doba prehrávanie je cca 7 hodín, avšak pomocou nabíjacieho puzdra sa dá predĺžiť až na 30 hodín. Pozdáva sa mi i odolnosť IP57, samozrejme, so slúchadlami sa nemôžete kúpať, ale trochy vody sa nemusíte báť. Recenzie prevažne tieto slúchadlá chvália, ale množstvo spotrebiteľov sa stretlo so slabou kvalitou prevedenia. U tohto výrobcu to nebýva zvykom, zostáva preto dúfať, že išlo len o niekoľko nevydarených kúskov. Dizajn, dynamický zvuk, ANC na úrovni Airpods Pro, dobrá reakcia na hlasové povely či solídna vodotesnosť sú v recenziách chválené najviac. Ide o cenovo podobný produkt ako Apple AirPods Pro, preto cenu chváliť nemôžem. Avšak dostanete za ňu prémiové funkcie, preto je len na vás, či ste ochotní si toľko zaplatiť.
Aj pomerne lacné slúchadlá Xiaomi si získali množstvo fanúšikov. Technológia aktívneho potlačenia hluku (ANC) je pri nich samozrejmosťou, kvalitou zvuku výrazne nezaostávajú za niektorými drahšími modelmi. Výrazným plusom je tiež ich výdrž, samotné slúchadlá umožňujú počúvať hudbu až 10 hodín, s nabíjacím puzdrom je to neuveriteľných 40 hodín. Funkcie ako prepínanie skladieb, prijímanie hovorov alebo hlasitosť sa dajú ovládať priamo prostredníctvom slúchadiel. Oceňujem, že tieto slúchadlá sú pohodlné, dizajn výrobca vytváral podľa údajov o tisícoch ušných kanálikov. Napriek tomu nie sú ideálne na šport, pretože ako potvrdili viaceré recenzie, v uchu až tak dobre nedržia. Odolnosť je slabšia, avšak vďaka certifikácii IP54 slúchadlá zvládnu dážď aj pot. Poteší prítomnosť AAC kodeku z dielne Apple, ktorý dopĺňa starší SBC formát, kvalita reprodukovaného zvuku je tak na veľmi dobrej úrovni. Čo sa týka pomeru cena/výkon, sú na tom tieto slúchadlá vskutku dobre. Na počúvanie v práci alebo doma sú viac než použiteľné. Tu to závisí vyslovene od toho, čo presne od produktu očakávate. Ak ho chcete na šport, poobzerajte sa inde, ak na pokojné počúvanie, môžem ich odporučiť.
Nielen vďaka nízkej cene sú tieto JBL slúchadlá mimoriadne obľúbené. Sú ergonomické, veľmi dobre držia v uchu a dá sa s nimi aj športovať. To chválim, výrazne sa tým zvyšuje využiteľnosť tohto modelu. Vyzdvihnúť musím technológiu Smart Ambient, ktorá sa postará o to, aby ste počas rozhovoru počuli seba aj okolie (funkcia TalkThru) a aby ste mohli vnímať okolie aj počas počúvania hudby (funkcia Ambient Aware). So slúchadlami sa dá vďaka prítomnému mikrofónu a funkciu VoiceAware pohodlne telefonovať. Slúchadlá sú odolné voči striekajúcej vode a prachu (certifikácia IP54), odolné je aj puzdro (IPX2). Zvuk je podľa recenzií priemerný, hoci výrobca avizuje JBL Deep Bass zvuk. Nadpriemerná je výdrž slúchadiel, bez prerušenia dokážu na jedno nabitie prehrávať hudbu až 8 hodín, nabíjacie puzdro ich výdrži predĺži o ďalších 24 hodín. Na slúchadlách môžete prepínať skladby, prijímať hovory a ovládať hlasitosť. V tejto cenovej kategórii stojí za zmienku hlasový asistent. Ide o kvalitu za rozumnú cenu. Tieto slúchadlá síce nezaujmú nadpriemerným zvukom (podľa viacerých recenzií je však dostačujúci) a chýba im ANC, ale dobre sedia v ušiach, majú skvelú výdrž a ovládanie je bezproblémové.
Moje tipy
K mojím favoritom patrí značka Sony, preto musím spomenúť slúchadlá z jej produkcie. Model Sony WF-C700N ponúka za primeranú cenu skvelý zvuk, vysokú kvalitu hovorov, dlhú výdrž aj jednoduché ovládanie. Pokiaľ hľadáte lacné slúchadlá s výbornými recenziami, poteší vás model QCY T13. Napriek nízkej cene dostanete produkt s unikátnym zvukom, ENC technológiou, nadpriemernou výdržou a dotykovým ovládaním. V strednej cenovej kategórii ma zaujal ďalší model JBL, konkrétne slúchadla Wave Flex. V ušiach držia veľmi dobre, zvuk nevypadáva a je pomerne kvalitný, slúchadlá sú odolné a ponúkajú v kombinácii s nabíjacím puzdrom 32-hodinovú výdrž. Ak dávate prednosť odolným slúchadlám s podporou hlasových asistentov, skvelou výdržou a stabilným zvukom, zaujať vás môže model Niceboy Hive Podsie 3.