Najpredávanejšie spredu plnené práčky

Najpredávanejšie spredu plnené práčky. Najlepšie recenzie má LG

Padla vaša voľba na spredu plnenú práčku? Predajnosť je jedným z parametrov, ktoré hrajú pri výbere veľkú úlohu. Ak vás zaujíma, prečítajte si moje hodnotenie najpredávanejších spredu plnených práčok na našom trhu. Vychádzala som z rebríčkov popularity na známych weboch, ako sú Heureka, Alza či Nay. Ide o môj osobný pohľad na dané produkty, vaše osobné skúsenosti s nimi sú vítané v komentároch pod článkom.

Publikované: 17.09.2024
Aktualizované: 26.09.2024
Obsah článku:

Najpredávanejšie spredu plnené práčky

Názov Hodnotenie Detail
Samsung WW90T554DAE5*Zobraziť produkt
Whirlpool FFL 6238W EE5*Zobraziť produkt
AEG LFR71862BC5*Zobraziť produkt
Beko WUE6511BS5*Zobraziť produkt
LG FA94V5UVW05*Zobraziť produkt

Nie, táto značka nevyrába len mobilné telefóny, ale aj spotrebiče. Sú rovnako kvalitné ako jej smartfóny? Podľa mňa áno. Práčka Samsung WW90T554DAE sa radí do energetickej triedy A, trieda účinnosti odstreďovania je B a trieda emisií hluku je tiež A (72 dB pri odstreďovaní). Spotreba energie je 49 kWh/100 cyklov, čo je málo, na jeden cyklus však práčka minie až 50 l, to až tak málo nie je. Príjemne ma prekvapil široký výber programov – až 22. Napr. detská bielizeň, košele, uteráky, posteľná bielizeň alebo HygieneSteam. Spotrebitelia v recenziách chvália ovládanie cez mobil, musím s nimi súhlasiť. WiFi ovládanie cez aplikáciu je pohodlné, kto dáva prednosť klasike, môže využiť ovládací panel. Ovládanie AI Control je inteligentné, podľa vašich návykov bude upravovať ideálne parametre a vhodné cykly prania. Musím spomenúť technológiu Eco Bubble v bubne, ktorá mení prací prostriedok na aktívnu penu, vďaka čomu je pranie účinnejšie, a funkciu Bubble Soak na uvoľňovanie nečistôt. To je presne to, čo by práčka mala ponúkať – čistú bielizeň. Pochvalu si zaslúži aj funkcia Drum Clean, vďaka ktorej dochádza k likvidácii baktérií vo vnútri práčky. Nepríjemný zápach práčky nehrozí. Za skvelú považujem funkciu Add wash. Tá je, samozrejme, prítomná aj u iných práčok, ale pochváliť ju treba, pretože je mimoriadne užitočná. Samsung sa prekonáva, čo sa týka záruky na motor a kompresor. Tá je až 20 rokov. Menšie mínus musím práčke udeliť celkovo za ovládanie. Síce je možnosť ovládania cez aplikáciu super, ale nakoniec spotrebič treba aj tak spustiť stisnutím tlačidla na práčke. Bez potvrdenia v aplikácii sa zas po skončení cyklu neotvoria dvierka. Spotrebitelia kritizujú 20-sekundovú melódiu po dokončení prania, áno, môže to byť otravné, ale na druhej strane vďaka tomu nikdy nezabudnete práčku vyložiť.

Čo sa týka zhora plnených práčok, táto značka je isto najpredávanejšia, v kategórii spredu plnených práčok ťahá podľa mňa za kratší koniec. Už len to, že patrí do energetickej triedy D (65 kWh/100 cyklov, 43 l vody/cyklus) a triedy emisie hluku C (80 dB pri odstreďovaní) jej škodí. Rovnako ako kapacita práčky – 6 kg je na spredu plnený model veľmi málo. Aby som však nebola len kritická, nie je všetko zlé. Technológia 6. zmysel šetrí energie a stará sa o dosiahnutie maximálnej účinnosti pri praní, funkcia FreshCare+ s parou zas udržiava bielizeň sviežu aj v prípade, že ju zabudnete vyložiť. Pochváliť musím aj funkciu SoftMove (ide o 6 rôznych pohybov bubna, ktoré sú šetrné k bielizni) a funkciu Jednoduché žehlenie, ktorá upravuje cyklus tak, aby bielizeň bola čo najmenej pokrčená. Výber programov je celkom pestrý, 14 je podľa mňa celkom dobrý počet. Nechýba možnosť pridania zabudnutej bielizne vďaka funkcii Stop & Add. Táto práčka môže osloviť cenou, avšak podľa mňa nejde o top kúsok. Môžete síce odložiť štart, ale len o 3, 6 a 9 hodín, čas programov sa nedá skrátiť, podľa recenzií sú niektoré poriadne dlhé, a nezobrazuje čas, koľko ešte zostáva do skončenia programu.

Značku AEG som vždy vnímala ako kvalitnú, pri tejto práčke to potvrdzujú aj parametre. Radí sa do energetickej triedy A (42 kWh/100 cyklov, 42 l vody/cyklus), účinnosť pracieho výkonu a odstreďovania je A, trieda emisie hluku je B – to sú veľmi dobré hodnoty. Počet 1 600 otáčok znamená, že bielizeň je po vypraní viac suchá ako mokrá. Trochu zamrzí menší počet programov, avšak 10 nie je úplne málo, najmä ak nechýba klasika (Bavlna, MixLoad, Jemná Bielizeň či Vlna) ani špeciálne programy (Para, Hygiene, Outdoor). Para sa dá spustiť aj mimo zvoleného programu, tlačidlo Para plus pridá parnú fázu na konci programu. To považujem za veľké plus. Vyzdvihujem technológiu PreciseWash, ktorá znižuje spotrebu vody a energie, hladký bubon šetrný k textíliám, protipenový systém i funkciu pre odstránenie škvŕn. Kapacita práčky 8 kg (napr. Samsung WW90T554DAE má kapacitu až 9 kg) je viac než dostatočná. Pochvalu si zaslúži doživotná záruka na ökoinvertorový motor (po registrácii) a až 5-ročná záruka na celý produkt. Výrobca tým vzbudzuje dôveru, ak on verí svojmu výrobku, môžu mu veriť aj spotrebitelia. Programov je menej, ale treba si odpovedať na otázku, koľko a ktoré z nich reálne používate. Ak vám práve tieto stačia, môže byť pre vás tento model vhodná voľba. Počas prania sa dá vďaka tlačidlu Štart/Pauza pridať do práčky bielizeň, túto užitočnú funkciu oceňujem.

Lacnejšia značka pre menej náročných zákazníkov – tak vnímam Beko. O tom, že ide o lacnú práčku, svedčia viaceré parametre. Napr. max. náplň 6 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda E (73 kWh/100 cyklov, 43 l vody/cyklus) či trieda účinnosti odstreďovania C. Avšak príjemne prekvapí trieda emisie hluku (A), pri praní je hlučnosť 60 dB, pri odstreďovaní 72 dB. Dobrou správou je aj bohatý výber programov – až 15. K ďalším plusom radím bubon šetrný k bielizni AquaWave, program DrumClean na odstránenie zvyškov prášku, vlákien z textílie či aviváže z bubna. Odložený štart je podobne ako pri Whirpoolke – 3, 6 a 9 hod. Chýba ukazovateľ času a podľa spotrebiteľov sú programy dlhé, to veru nepoteší. Najväčším plusom tohto modelu je jednoznačne cena a tichý chod, zvyšné parametre sú priemerné až podpriemerné. Vzhľadom na to, že práčku nekupujete každý deň, odporúčam si radšej priplatiť a zvoliť model, ktorý v konečnom dôsledku bude šetrný nielen k vašej peňaženke, ale i životnému prostrediu.

Drahšia, ale vôbec nie zlá. Musím veľmi pochváliť energetickú triedu, účinnosť pracieho výkonu a odstreďovania a triedu emisie hluku – za všetky tieto kategórie získala práčka LG FA94V5UVW0 hodnotenie A. Spotreba energie je síce len 50 kWh/100 cyklov, ale spotreba vody 50 l/cyklus je podľa mňa príliš vysoká. Max. náplň práčky 9 kg a výber programov (14) sú dobré parametre. Ide o parnú práčku, navyše inteligentnú. Cez aplikáciu LG SmartThinQ sa dá nielen ovládať, ale dajú sa vďaka nej stiahnuť ďalšie pracie programy. Priaznivo hodnotím i technológiu AI DD, po výbere programu zvolí podľa hmotnosti a jemnosti látok optimálnu voľba pracích pohybov pre efektívne a šetrné pranie. Pridanie bielizne je v tomto prípade samozrejmosťou. Spomenúť musím aj nulovú spotrebu v StandBy režime, to je ďalší dôkaz, že ide o energeticky šetrný model. Ako plus vnímam zvukovú signalizáciu On/Off a najmä automatické odomknutie práčky. Programy sú pomerne krátke, zvyčajne do 2 hod., čo je rozhodne pozitívum. V prospech tejto práčky hrajú aj mimoriadne dobré recenzie. Podľa mňa s ňou neurobíte krok vedľa.

Moje tipy

Najpredávanejšie práčky sú kvalitné, ale nemusia byť tou najlepšou voľbou, napr. čo sa týka pomeru cena/výkon či recenzií. Trochu drahšou, ale zaujímavou voľbou, čo sa týka parametrov, je práčka Haier HWD80-B14979-S. Ak vám záleží na dobrých recenziách, odporúčam ďalší LG model, konkrétne FA49T2VS6W. Príjemne prekvapí nielen kapacitou, ale aj energetickou triedou. Pre tých, ktorí obľubujú značku Electrolux, bude vhodnou voľbou práčka EW6SN506BC, niektoré parametre sú pozitívnejšie (14 programov či ich dĺžka), ako iné (energetická trieda C, 1 000 ot./min.). Príjemným prekvapením je práčka Hisense WF3S1043BW. Radí sa do energetickej triedy A, je tichá a ponúka 15 programov.

Ďalšie články z kategórie Elektro

Vaše hodnotenie:
(92.4%)